W dniach 02.03.2021 – 04.03.2021 przeprowadzona została wizyta przygotowawcza z nowym Partnerem z Islandii: Play To Learn More/Smart Teachers Play More.

Zespół Fundacji na czele z Prezes Moniką Tarczyńską, wraz z przedstawicielem Partnera - Sarah Jane Anthony omówił założenia przyszłej współpracy i szkolenie dla nauczycieli szkół podstawowych, które miałoby odbyć się na początku przyszłego roku. Planowanym przedsięwzięciem, jest przeprowadzenie intensywnego szkolenia mającego na celu poszerzenie warsztatu dydaktycznego nauczycieli o nowe, alternatywne formy edukacji formalnej i nieformalnej. Głównymi obszarami planowanego szkolenia jest przekazanie osobom pracującym z dziećmi i młodzieżą informacji na temat popularyzacji aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia za pomocą innowacyjnych metod edukacji dzieci i młodzieży przez zabawę, zmysły i ruch, w szczególności w zakresie zwiększenia aktywności ruchowej.

 

Wizyta przygotowawcza korzysta z dofinansowania o wartości 2 100,00 EUR otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Funduszy EOG i Funduszy Norweskich.

 

Celem wizyty przygotowawczej jest pogłębienie współpracy między partnerami i przygotowanie projektu intensywnych szkoleń w ramach Komponentu I programu Edukacja oraz jest lepsze poznanie członków organizacji Play To Learn More.

 

 

Copyright © FWIRL, wykonanie: strony www