W dniach 14.05 - 20.05 odbyła się wymiana młodzieży w ramach projektu My business - my chance.

W trakcie 7-dniowej wymiany uczestnicy z Niemiec, Bułgarii, Rumunii, Turcji oraz Polski dowiedzieli się między innymi, jak wygląda sytuacja młodzieży na rynku pracy w poszczególnych krajach oraz odbyli wizytę studyjną w Start-up Gdynia, gdzie zdobyli informacje na temat zakładaniu własnych przedsiębiorstw i związanych z tym barier.

Dzięki rozmowie z lokalną społecznością oraz udziale w dyskusjach uczestnicy mieli okazję do wymiany swoich poglądów i wzmocnienia zdolności do współpracy w międzynarodowym zespole.

Kolejną aktywnością były warsztaty na temat Business Model Canvas, dzięki którym młodzież poznała tajniki pisania business planów, co wykorzystali później w grupowej pracy, podczas której opracowywali swoje własne pomysły na firmy. Dzięki tej współpracy uczestnicy przygotowali pięć, kreatywnych przedsiębiorstw wraz z ich logami (zdjęcia poniżej). Następnie odbyła się prezentacja ich pracy oraz głosowanie na najlepszy pomysł. Począwszy od zwycięzcy, firmami opracowanymi przez uczestników były:

VR Fashion - specjalna aplikacja, dzięki której będzie można wizualizować ubrania dostępne w sprzedaży prosto na ciele;

The Universalists - agencja turystyczna zamująca się szerokim przekrojem zadań, od opieki nad dzieckiem, po konsultacje biznesowe;

Vera Nature - firma produkująca naturalne kosmetyki;

Phoenix - ekskluzywny klub podróży;

Smartket - platforma handlowa, dedykowana studentom.

Copyright © FWIRL, wykonanie: strony www